Česko s ADELLY

Česká republika patří mezi evropské velmoci v počtu hradů a zámků, sama jsem jich navštívila více jak 100. Postupně budu jejich foto a popis doplňovat.

ZÁMEK SLATIŇANY

  Tento zámek bych doporučovala navštívit , je tu hezký interiér a věž ze které máte výhled na celé  Slatiňany . Pár kilometrů od zámku je hřebčín , kde se můžete podívat na koně. Také se v okolí zámku nachází Kočičí Hrádek a rozhledna Bára.

ZÁMEK DAČICE

Zámek se nachází blízko města Telč  . V zámku je pěkná kavárna a venku  hezká zámecká zahrada ale podle mně je lepší tam jet v létě.

ZÁMEK ŽLEBY

Zámek Žleby je státním zámkem ČR. Je tam krásný park. Pohádky které se natáčeli na zámku : O vánoční hvězdě, Tři bratři, O šípkové růžence, Nejkrásnější hádanka, Nejlepší přítel, Kouzla králů.

ZÁMEK KAČINA

Zámek Kačina je hezký , mně trochu připomíná kolonádu v lázních . Patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Česku. 

ZÁMEK A HRAD JINDŘICHŮV HRADEC

Zámek a hrad se mi líbil , také bylo fajn že můžete na prohlídku vzít i vaše malé pejsky v tašce.

HRAD LANDŠTEJN

Hrad Landštejn se nachází na kopci. Pod hradem je   venkovní restaurace s výborným obědem.

ZÁMEK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Zámek je nazýván Kolowratský zámek. Tento zámek je postaven v barokním stylu. Architekt je Jan Blažej Santini-Aichel .


ZÁMEK ČASTOLOVICE

Počátky šlechtického sídla v místech dnešního zámku sahají do období kolem poloviny 13. století. Sloh zámku je renesance. V zámeckém parku se nachází mini zoo.


HRAD VEVEŘÍ

  Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale i v celé České Republice. Od roku 1964 je hrad chráněn jako kulturní památka.

ZÁMEK DOBŘÍŠ

Rokokový zámek ve středočeském městě Dobříš je rozsáhlá trojkřídlá stavba. Na zámku se točili pohádky : Čertoviny, Princezna ze mlejna 1,2.

HRAD KARLŠTEJN

Státní hrad Karlštejn je původem středověký královský hrad. Hrad byl založen okolo roku 1348 jako soukromé reprezentační sídlo římského císaře a českého krále Karla IV.

ZÁMEK VRANOV NAD DYJÍ

Zámek Vranov nad Dyjí byl hrad přestavěný na barokní zámek . Jako majetek státu je zámek přístupný veřejnosti a jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav.  

ZÁMEK PODĚBRADY

 Zámek Poděbrady je velká dominantní stavba lázeňského města Poděbrady, která vznikla přestavbami původního hradu postaveného Přemyslem Otakarem II. Okolo zámku teče řeka Labe.

ZÁMEK A HRAD POLNÁ

Hrad a zámek Polná je pozůstatek kdysi mohutné stavby ze 14. století. Hrad a zámek se nechází nad rybníkem Peklo.

HRAD KUNĚTICKÁ HORA

Kunětická hora je zřícenina hradu z patnáctého století. Nachází se nedaleko města Pardubic. Pod hradem je perníková chaloupka kde si můžete koupit perník.

ZÁMEK MILOTICE

Zámek Milotice na mě udělal velký dojem, na to že není moc známý, tak bych řekla, že je moc hezký a stojí za to ho navštívit. Na zámku se točil film Poslední aristokratka.

ZÁMEK BOSKOVICE

Zámek je hezký . Poblíž zámku je hrad Boskovice. Zámek vystavěný v empírovém stylu během let 1819-1826 na místě bývalého dominikánského kláštera .

ZÁMEK HRÁDEK U NECHANIC

Zámek je nejen nejmladším neogotickým zámkem v ČR, ale patří k nejmladším zámeckým stavbám v ČR vůbec. Na Hrádku u Nechanic se točily pohádky Fišpánská jablíčka , Princ a Večernice.